Lise Öğrencilerimizin Huzurevi Ziyareti

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile 9. sınıf öğrencilerimiz T.C Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Yalova Çınarcık Huzurevi'ni ziyaret etti.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Lise Öğrencilerimizin Huzurevi Ziyareti

› Lise Öğrencilerimizin Huzurevi Ziyareti ›

Lise Öğrencilerimizin Huzurevi Ziyareti

Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Çınarcık Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.


Yalova Bahçeşehirli öğrenciler, huzurevinde bulunan büyüklerinin ve çalışan personelin Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak küçük hediyeler ve çiçekler takdim ettiler. Bu özel günde hatırlandıkları için çok mutlu olan huzurevi sakinleri Bahçeşehirli öğrencilerle uzun uzun sohbet ederek, ziyaretleri için çok teşekkür ettiler.

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 120 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. 26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

Doküman
Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park