Aşık Veysel Vefatının 46. Yıldönümünde Anıldı

Halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 46. yıldönümünde Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen törenle anıldı.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Aşık Veysel Vefatının 46. Yıldönümünde Anıldı

› Aşık Veysel Vefatının 46. Yıldönümünde Anıldı ›

Aşık Veysel Vefatının 46. Yıldönümünde Anıldı

Halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 46. yıldönümünde Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Yalova Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Mesut Acar, okul müdürleri ve öğrenciler katıldılar.

Barkovizyon gösterimiyle Aşık Veysel Şatıroğlu’nun yaşamından kesitlerin sunulduğu programda Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri şiirler okudular. Usta ismin birbirinden güzel eserlerinin seslendirildiği etkinlikte Aşık Veysel’in yaşamı boyunca karşılaştığı zorlukların anlatıldığı drama gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı.

ACAR: "MİLLETLERİ MİLLET YAPAN YETİŞTİRDİĞİ DEĞERLERDİR"
Aşık Veysel’i anlatmanın çok zor olduğunu belirten Yalova Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Mesut ACAR, konuşmasında "Aşık Veysel’i anmak için yanmak gerek. Mecazi anlamda yanmaktan bahsediyorum. Aşık Veysel’i hayatı, yanmalarla ve dramlarla doludur. Dolayısıyla böylesi ozanlardan sonra çıkıp konuşmak çok zor. Milletleri millet yapan bilim adamları, yetiştirdiği çağlar açıp çağları kapatan liderleri, sanatçıları, yazarları ve sporcularıdır. Bu anlamda bakıldığında Aşık Veysel Şatıroğlu çok büyük eserler vermiş bir isimdir. Şiir yazmanın zorluğunu biraz da olsa deneyenler varsa iyi bilirler. O yüzden bu güzellikleri, değerleri anlatmayı görev olarak görüyoruz. Devletimizi, milletimizi daha iyi yerlere getirmek için böyle insanların sayısının artmasını diliyorum" dedi.

Daha sonra töreni hazırlamada katkısı bulunan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile Yalova Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Mesut ACAR tarafından çiçek takdim edildi.

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park