Mutluluk Sözcükleri - Kitap İncelemesi

7. sınıflarımız Yaratıcı Drama Eğitmeni Burcu CEYLAN ile Cynthia KADOHATA tarafından kaleme alınan Mutluluk Sözcükleri adlı kitabın incelemesini gerçekleştirdi.

http://www.yalovabahcesehir.com Bahçeşehir Koleji YALOVA
0226 811 5826
Mutluluk Sözcükleri - Kitap İncelemesi

› Mutluluk Sözcükleri - Kitap İncelemesi ›

Mutluluk Sözcükleri - Kitap İncelemesi

7. sınıflarımız Yaratıcı Drama Eğitmeni Burcu CEYLAN ile Cynthia KADOHATA tarafından kaleme alınan Mutluluk Sözcükleri adlı kitabın incelemesini gerçekleştirdi.

Cynthia KADOHATA
Romancı Cynthia Kadohata’nın kısa öyküleri The New Yorker, Grand Street Magazine ve Ploughshares dergilerinde yayınlanmaktadır. New York Times gazetesi The Floating World adlı romanından sonra ondan, "Roman dünyasında yepyeni ışıltılı bir ses," olarak söz ediyor.


A Whiting Dostluk Ödülünün sahibi olan yazar,Mutluluk Sözcükleri kitabıyla ALA Çocuk Kitapları Ödülü, Asya Pasifik Amerikan Edebiyatı Ödülü, Birleşik Çocuk Kitapları Derneği Ödülü, Önerilen Çocuk Kitapları Listesi Charlotte Ödülü, Kirayama Kitap Ödülü, Kuzeybatı Pasifik Genç Okuyucular Ödülü, Nene Ödülü gibi ödüller kazanmıştır. Hâlen Los Angeles’ta yaşamaktadır.

Mutluluk Sözcükleri
Japon asıllı Takashima ailesi, 1950'li yıllarda ekonomik koşullar nedeniyle lowa'dan Georgia'ya taşınır. Anne, baba ve üç çocuktan oluşan aile, yeni taşındıkları bu yabancı çevreye uyum göstermekte zorlanırlar, özellikle de iki kız kardeş ...

Lynn ve Katie, ağır çalışma koşulları yüzünden evden uzak kalan anne babalarının yokluğunda kendilerine özgü bir dünya yaratırlar. Bu dünyada ön yargılar, zorluklar, umutsuzluklar ya da sevgisizlik yoktur. Her şey Lynn'in deyimiyle "Kira - Kira" şeklinde tanımlanır, yani pırıltı... Ablasına hayranlık duyan Katie'nin dilinden okuduğumuz tüm bu yaşama tutunma savaşı, Lynn'in amansız bir hastalığa yakalanması ve ölümüyle son bulur. Ne var ki Katie, ablasının neden kendisine "Kira-Kira" kelimesini öğrettiğinin bilincine bir süre sonra varır. Lynn ona, tüm olumsuzluklara karşın dünyayı pırıltılı bir yer olarak görmesini ve umudunu asla yitirmemesini öğretmiştir. Cynthia Kadohata'nın büyüleyici ilk romanı olan Mutluluk Sözcükleri sevgi ve umut dolu ışıltısıyla 10 yaş ve üstü tüm çocuklara hitap ediyor.

Bahçeşehir Koleji sınav tarihleri yemek menüsü en yüksek okul başarı ortalamaları ortalaması en iyi okul fiyatlar başarılar projeler uzman birey bilge doğa uğur gazete haber duyuru ve ilanlar. İş başvurusu. İnsan kayankları. İşe alım süreci. Türkçe, biyoloji, fizik, ingilizce öğretmenleri, öğretmen ihtiyacı olan okullar. powered by Bilişim Park