Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin69
bahcesehir schools
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
Muhteşem Mezuniyet Törenimiz
Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

Yalova Bahçeşehir Okulları 2015-2016 eğitim öğretim yılı Ortaokul ve Anadolu Lisesi Mezunlarını muhteşem törenle uğurladı.
Yalova Bahçeşehir Okulları 12. Sınıf Mezuniyet Töreni 1 Haziran 2016 Çarşamba akşamı, 8. Sınıf Mezuniyet Töreni ise 2 Haziran 2016 Perşembe akşamı görkemli törenlerle gerçekleşti.


Yalova Bahçeşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mesut ACAR’ın ev sahipliğini yaptığı 2015-2016 8. Sınıf Mezuniyet Töreni’ne, Vali Yardımcımız Sayın Yıldırım UÇAR aynı zamanda Yalova Bahçeşehir Okulları 5. sınıf velisi, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Ali SÜVARİ 8. sınıf velisi, İl Emniyet Müdür Yardımcımız Sayın Ayhan ÜĞÜDEN yine 8. sınıf velisi, Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Mehmet ŞAHİN, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Osman ULUKAYA 8. ve 10. sınıf velisi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Tahsin BECAN 7. sınıf velisi, katıldı.
Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi Mezuniyet Töreni'ne ise İl Jandarma Komutanımız Sayın Osman ASLAN 12. sınıf velisi, ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Halil DAL 5. sınıf velisi, katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yalova Bahçeşehir Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mesut ACAR kürsüye davet edildi. Mesut ACAR, Türkiye ve dünya çapında elde etmiş oldukları akademik, sportif ve sanatsal alandaki başarılardan söz etti. " 2008 yılından bu yana TEOG sınavlarındaki 27 Türkiye Birinciliği elde ettiklerini anlatan Mesut ACAR 2016 TEOG-2 sınav sonuçlarının açıklanmasıyla yeni Türkiye Birinciliklerini müjdeleyeceklerini belirterek, 27 Türkiye Birincisini isimleriyle tek tek andı ve bu gururlu tabloyu velilerine bir kez daha hatırlattı.


Akademik başarının yanı sıra Sosyal alanda da adını Dünya’ya duyuran Yalova Bahçeşehir Okulları'nın, Masa Tenisi sayısız Türkiye Şampiyonlukları, Dünya 5.liği, Balkan Şampiyonu, Avrupa 3.lüğü, 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu denetimcileri tarafından yapılan denetim sonucuna göre “Yerleşim Alanında” EN BAŞARILI KURUM seçilerek, Yalova Bahçeşehir Okulları'na BAŞARI BELGESİ verildiğini söyledi. 2014 yılında da Yalova Bahçeşehir Okulları'nın Toplam Kalite Yönetimi [TKY] Ekip Dalında BİRİNCİ olduğunun altını çizdi.


2016 yılı başarılarının arasında Yüzme İl Şampiyonluğu, yine yüzmede 11 birincilik, 6 ikincilik ve 3 üçüncülük kazandıklarını, İtalya'da yapılan Uluslararası Genç & Yıldızlar Masa Tenisi müsabakalarında Yıldız Milli Takım'da mücadele eden Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinin 3. olarak bronz madalya aldıklarını, İzmir’de gerçekleşen Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Bahçeşehir Okulları Spor Oyunlarında Yalova Bahçeşehir Okullarının Masa Tenisi branşı ile Bahçeşehir Okulları Şampiyonu olduğundan bahsetti.
Bu başarıların hiç birinin tesadüf olmadığını sistemli şekilde çalışmanın ürünü olduğunu belirtterek "Yalova'da eğitimde rapipsiz olduklarını vurguladı".
Daha sonra öğrencilerine seslenerek; Yalova Bahçeşehirli olmanın ayrıcalığını ve gururunu ömür boyu taşıyacaklarını belirterek, yolunuz açık olsun dedi.

Program, 2016 ortaokul ve Anadolu Lisesi mezunlarının Yalova Bahçeşehir Okulları tarafından hazırlanan plaket ve diplomalarını öğretmenlerinden almalarıyla devam etti.


Öğrencilerin okul yaş kütüğüne brove çakmaları, bayrak flama töreni ile devam eden programda öğrencilerini başarıyla mezun eden öğretmenlerin yaşadıkları gurur, onlardan ayrılmanın vermiş olduğu hüzünle karışınca, ortama duygu dolu anlar hâkim oldu.

Öğrencilerin kep atmasıyla heyecanın yükseldiği gece, atılan havai fişekler ve konfetilerle bir anda renkli dakikalara sahne oldu. Mezuniyet pastasını heyecan içinde kesen Yalova Bahçeşehirli öğrenciler, ailelerine duygu dolu anlar yaşattılar. Bahçeşehirli olmanın verdiği gururu ömür boyu taşıyacaklarını belirttiler.

Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog