Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin130
Ilköğretim dersleri nelerdir? ilkokul ders anlatım siteleri
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
Şeb-i Arus Etkinlikleri
Bahçeşehir Koleji. Stoys, bursluluk sınavı, yaz okul, erken kayıt ve öğrenci paylaşımları.

Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen anma programına Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Yalova Bahçeşehir Okulları Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mesut ACAR, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mesut ACAR;
Bildiğimiz üzere Hz. Mevlana tüm dünyayı kucaklayan bir veliydi. Bir aşk ve fikir okyanusu olan Hz. Mevlana’yı anma programını Müdürlüğümüz bize verdiği için teşekkür ederiz. Okyanustan bir damla da olsa sizlere aktarabildiysek ne mutlu. Bizlerin sürekli gönlünde olan bu gönül eri Mevlana Hazretlerini bizler de rahmetle, minnetle anıyoruz.
dedi

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun; “Hayatını, ’Hamdım, piştim, yandım...’ diye özetleyen, ölümü aşığın maşukuna kavuşması olarak gören Hazret-i Mevlana’yı vuslatının 744. yıldönümünde rahmet ve hürmetle anıyorum. O’nun insanlığa ışık tutan düşüncelerinden herkesin istifade etmesini diliyorum. Gönüllere dokunan böyle güzel bir program düzenleyen Bahçeşehir Okullarına, değerli öğretmenlerimize ve öğrencilerimize katkı ve emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yalova Bahçeşehir Koleji Türkçe öğretmeni İbrahim Halil Akyol, "Üzerinde en çok söz söylenen, yazılar yazılan ve araştırmalar yapılan bir kişi de Hazreti Mevlana'dır. İnsan-ı kamil ve medeniyetimizin medar-ı iftiharı. Bugün insanlık Mevlana'ya ve onun ışık kaynaklarına daha çok ihtiyaç duymaktadır. Farklı dili konuşan, farklı dine inanan, farklı kültüre sahip olan milyonlarca insan Hazreti Mevlana'nın şahsında ve eserlerinde insan olmanın anlam ve gereklerini daha iyi anlamaktadır. Günümüzde birçok ülkelerin dilinden düşürmediği insan hakları, medeniyet, eşitlik, hoşgörü ve sevgi gibi insanı insan yapan ve insanların bir arada yaşamasını sağlayan birçok kavramı bizim kültürümüz zaten yüzyıllar önce Mevlana ile 13'üncü yüzyılda açıkça belirtmiştir. Hazreti Mevlana'nın en önemli eseri olan Mesnevi, birçok bilgi sunan önemli bir kaynaktır. Mesnevi'nin bize anlattığı insan, günümüz dünyasının muhtaç olduğu insandır" dedi.

Mevlana Celaleddin-i Rumi
Mevlana, bugün Afganistan sınırları içerisinde yer alan Horasan yöresinin Belh şehrinde 1207 tarihinde doğmuştur. Mevlana ismi, Sultan Veled, Şems-i Tebrizi ve sevenlerince kullanılmış; adeta onunla özdeşleşen evrensel bir simge olmuştur. Batılılarca da Rumi olarak bilinmektedir.

Şeb-i Arus
Düğün Gecesi, (Farsça şeb: gece, Arapça arus: düğün), Mevlevilikte Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin öldüğü gecedir. Mevlana Celaleddin Rumi, bu geceyi Rabb'ine, sevgiliye kavuşma gecesi olarak düşündüğü Düğün Gecesi olarak adlandırır.

Şeb-i Arus etkinlikleri her Aralık ayı ikinci haftası gerçekleştirilir.

Görseller
  • 386
  • 385
  • 383
  • 382
  • 381
  • 380
  • 379
  • 378
Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog