Bahcesehir Koleji k12.tr

STOYS STEM ROBOTIK

Bahcesehir College coding and robotic team

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile 9. sınıf öğrencilerimiz T.C Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Yalova Çınarcık Huzurevi'ni ziyaret etti.

http://www.yalovabahcesehir.com/Dizin295
Bahçeşehir Üniversitesinde Erasmus var mı?
bahçeşehir stoys öğrenci takip giriş
Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Koleji
Lise Öğrencilerimizin Huzurevi Ziyareti
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile 9. sınıf öğrencilerimiz T.C Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Yalova Çınarcık Huzurevi'ni ziyaret etti.

Yalova Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Çınarcık Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.


Yalova Bahçeşehirli öğrenciler, huzurevinde bulunan büyüklerinin ve çalışan personelin Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak küçük hediyeler ve çiçekler takdim ettiler. Bu özel günde hatırlandıkları için çok mutlu olan huzurevi sakinleri Bahçeşehirli öğrencilerle uzun uzun sohbet ederek, ziyaretleri için çok teşekkür ettiler.

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 120 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı. 26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

Öneriler En çok görüntülenenler
Video Blog